+0086 135 6738 5757

Hír.
Yitai kötés

Kezdettől fogva elkötelezettek vagyunk a kötőszövet fejlesztésével és gyártásával.

Hogyan válasszuk ki a megfelelő GSM-et a sportruházati gyártás során használt nagy teljesítményű kötött anyagokhoz

2026-11-06
A 145 gsm-es single jersey és a 260 gsm interlock egyaránt kiléphet a malomból, amely kötött szövetként van megjelölve, és közülük csak az egyik felel meg az illeszkedési teszten. A GSM az első szám, amelyet a sportruha-alsónadrágban rögzítenek, mert beállítja az átlátszatlanságot, a terítést, a nyújtás utáni helyreállítást, a nyomtatás tisztaságát és minden kész darab költségét. A GSM-et, az elasztántartalmat és a zsugorodási toleranciát az első mintavétel előtt rögzítő csapatok vásárlásakor rutinszerűen két fejlesztési kört von ki egy szezonból.

Mit mér a GSM valójában egy kész kötésben

A GSM a kondicionált, kész kötött kötött felület egységnyi tömege, gramm per négyzetméterben megadva és ISO 3801 vagy ASTM D3776 szerint mérve. Ez az elérhető leggyorsabb előrejelzője annak, hogy a kötött kötés hogyan fedi a testet, hogyan lóg a vállról, és hogyan árazza ki ruhánként.

Négy változó állítja be a számot: a fonalszám, a hurok hossza, az öltéssűrűség és a befejezés. Egy 32-es fésült pamutból kötött, 2,9 mm-es hurokhosszúságú, 16 réteg/centiméter sűrűségű mez megközelítőleg 150 g/m². Rövidítse le a hurkot 2,6 mm-re anélkül, hogy megváltoztatná a fonalat, és ugyanaz a gép sűrűbb, nehezebb ruhát készít, mert a kötött hurkok nem keresztezik egymást, így a kis sűrűségváltozások gyorsan mozgatják a súlyt.

A befejezés másodszor is mozgatja a figurát. A dörzsölés, a festés, a feszítés és a tömörítés ellazítja a hurokszerkezetet, így a 150 g/m2-es greige tétel általában 158 és 168 g/m2 között ér el, ami 5-12 százalékos eltolódást jelent. Ecsetelés, őszibarack és gyapjú emelés tömeget ad a felületre. A csak szürke súlyt megnevező beszerzési megrendelés a vevőt egy olyan kész tekercsnek teszi ki, amely nehezebb, kevésbé rugalmas és drágább, mint a feltételezett csomag.

Működési definíció: A kész GSM a festésen, szárításon és tömörítésen átesett kötött kötés négyzetméterenkénti tömege, 20 °C-on és 65 százalékos relatív páratartalom mellett kondicionált mintán mérve. Az ISO 3801 és az ASTM D3776 mintánként 5 százalékos tűréshatárt tesz lehetővé, a legtöbb ruházati program pedig 5 százalékos sávot tesz lehetővé tekercsenként.

Minden sportkategóriához illeszkedő GSM sávok

Öt súlyszalag fedi le a sportruházat gyártásának nagy részét: 110-140 gsm a futáshoz és a pályához, 140-180 gsm az edzéshez és kerékpározáshoz, 165-200 gsm a csapatmezekhez, 190-240 gsm a kompressziós és alaprétegekhez, valamint 220-260 g-os szűk jóga- és lábszárúhoz. A kategóriasávon kívülre kerülhet, de ez általában a kötött szerkezet, az elasztántartalom vagy a befejezés megváltoztatását kényszeríti ki, hogy ugyanazt a teljesítményt megóvja.

Tipikus kész GSM szalagok sportruházati kötött anyagokhoz ruhakategória, szerkezet és teljesítménymeghajtó szerint
Ruha kategória Tipikus kész GSM Szokásos kötött szerkezet A zenekar elsődleges oka
Futó szingulett, versenymellény 110-140 Egyszemélyes mez, hálós Légáramlás minimális szállított súllyal
Kerékpáros mez, triatlon felső 140-170 Egyszemélyes mez, piké Felszívási sebesség plusz hátsó zsebstabilitás
Edzőpóló, edzőtermi felső 150-180 Egyszemélyes mez, piké interlock Átlátszatlanság tömeg nélkül stúdióvilágítás mellett
Futball- és rögbi mez 165-200 Interlock, pique Nyomtatási tisztaság és kopásállóság
Kompressziós alapréteg 190-240 Interlock 15-20 százalék elasztánnal Fokozatos nyomás és felépülés
Jóga leggings és harisnyanadrág 220-260 Interlock, borda, dupla kötés Guggolásmentes átlátszatlanság 4 irányú nyújtással
Fürdőruha és strandruha 190-220 Warp kötött, nylon és elasztán Klórállóság és alaktartás

A szalagot a ruha kitettségéből válassza, ne az anyag ára alapján. A 165-200 g/m2-es sávban lévő futballmez sötét alapon szublimációs nyomatot hordoz, anélkül, hogy a tinta nyitott hálóra ülne, míg a 130 g/m2-es sima szimpla mez első alkalommal, amikor a játékos mindkét karját felemeli, átlátszik rajta.

30000
A váll- és hátpanelekre vonatkozó csapatmez-specifikációk általában 30 000 dörzsölést határoznak meg az ISO 12947-2 Martindale-teszten, amelyet a 165-200 gsm-es reteszelések megbízhatóbban érnek el, mint a 140 gsm-es single jerseyek.
FOOTBALL JERSEYS FABRIC KF000411 FOCI MEZEK SZÖVET KF000411 TELJESÍTMÉNY KÖTÖTT MATT ÉS SIMA HT045 Termék megtekintése →

A Haining Yitai Knitting Co., Ltd., a hainingi (Zhejiang állam) székhelyű nagyteljesítményű kötött termékek beszállítója tömeg-, szerkezet- és nyúlási adatokat tesz közzé. aktív ruházati szövet választék , amely lehetővé teszi a vásárló számára a sávok összehasonlítását, mielőtt mintát kérne.

GSM olvasása együtt nyújtással, fonalszámmal és helyreállítással

A GSM önmagában soha nem jósolja meg a megfelelőséget. Két 220 gsm-es reteszelés 30 százalékkal eltérhet a hosszirányú nyújtásban, ha az egyik 12 százalék, a másik 18 százalék elasztánt hordoz, és a magasabb elasztántartalmú változat gyorsabban regenerálódik egy guggolás, egy sprint vagy egy egész napos viselet után.

Három specifikáció jár együtt a súllyal, és azokat ugyanabba a dokumentumba kell beírni:

  • Elasztán tartalom. A könnyű sztreccs felsők 5-8 százalék, a leggings és harisnya 12-18 százalék, a fürdőruha 18-22 százalék.
  • Nyújtás és növekedés. Az ASTM D2594 az erősen sztreccs kötött kötéseket, az ASTM D4964 pedig az elasztomer szöveteket fedi le; a 4 irányban nyújtható kötött kötött kötésnek öt ciklus után legfeljebb 5 százalékos növekedést kell tartania.
  • Fonalszám. A 220 gsm-es reteszelés a 40-es fonalban észrevehetően puhábbnak tűnik, mint az azonos súlyú 24-es fonal, és mindkettő 220 gsm-nek mondható.
A súly a költségvetés; a nyújtás a viselkedés. Először rögzítse a GSM szalagot, majd hangolja az elasztántartalmat és a fonalszámot, amíg a szövet átmegy az illeszkedési és növekedési teszten is.

A kézi tapintás, a rántás és a kendő ugyanazt a logikát követi. A finomabb fonalból, nagyobb öltéssűrűséggel készült kötött kötés simábban olvasható a 210-230 g/m2-es tartományban, mint az azonos súlyú durvább kötött, és következetesebben ellenáll az ISO 12945-2 teszt 4-es fokozatára való felhalmozódásnak. Azok a vásárlók, akik csak a súlyt adják meg, végül olyan anyagot hagynak jóvá, amely megfelel a számnak, és hiányzik a ruhadarab.

PERFORMANCE KNIT MATT & PLAIN HT045 TELJESÍTMÉNY KÖTÖTT MATT ÉS SIMA HT045 TELJESÍTMÉNY KÖTÖTT MATT ÉS SIMA HT045 Termék megtekintése →

A súly, a fonalszám és az elasztán százalékos aránya különbözőképpen hat egymásra az egyes végfelhasználások során, és a a súly, a rugalmasság és a spandex kiválasztása bemutatja, hogyan bomlik fel ugyanaz a 240 g/m2-es cél három különböző konstrukcióban a ruhadarabtól függően.

Hogyan változtatja meg a súly hozzáadása a felszívódást, az átlátszatlanságot és a tartósságot

A GSM 150-ről 220-ra való emelése növeli az átlátszatlanságot, a forma megtartását és a kopás élettartamát, és a száradási sebességbe kerül: az egységnyi felületre jutó kapilláris csatornák leesnek az öltéssűrűség növekedésével, így a 190-240 gsm-es retesz lassabban mozgatja a folyékony nedvességet, mint a 140 gsm-es nyitott single jersey1, amikor mindkettő AATCC1 tesztelt9.

Könnyebb kötött, 110-180 gsm

  • Gyorsabb száradás és nagyobb légáteresztő képesség
  • Kisebb átlátszatlanság, ezért bélésre vagy nagyobb öltéssűrűségre lehet szükség
  • Gram elasztánonként több nyúlás
  • Több futóméter kilogrammonként és alacsonyabb méterenkénti költség
  • A legjobb meleg, párás körülményekhez és nagy teljesítményű sportokhoz

Nehezebb kötött, 190-260 gsm

  • Nagyobb átlátszatlanság és jobb alaktartás
  • Tisztább nyomatfedés sötét alapokon
  • Nagyobb kopásállóság a váll, a csípő és a térd érintkezési pontjainál
  • Magasabb tömörítés és regeneráció a harisnyanadrágokhoz és az alaprétegekhez
  • Lassabb száradás és magasabb méterköltség

Kész GSM sávok sportkategóriák szerint, felső határ 260 gsm skálán

Futó szingulett
110-140
Kerékpáros mez
140-170
Csapatsport mez
165-200
Tömörítési réteg
190-240
Jóga leggings
220-260
Az oszlopok az egyes sávok felső határát mutatják egy 0-260 g/m2 skála szerint.
A nehezebb nem automatikusan jobb. Egy 260 g/m2-es jógaretesz, amely egy szezonon belül 9 százalékos térdtasaknál nem felel meg a növekedési tesztnek, és a mintaasztalon a kézi tapintás nem jelzi előre.

Hat ellenőrzés, mielőtt elkötelezné magát az ömlesztett súly mellett

Minden GSM döntést a kész tekercsen kell ellenőrizni, nem a greige tételen vagy a mintakártyán: a vágási teszt, a mosási teszt, a nyújtási teszt, a nedvességvizsgálat, a színtartóssági teszt és a lezárt referenciatekercs együtt körülbelül tíz munkanapot vesz igénybe, és megelőzi a teljes festéksorba kerülő hibákat.

  1. Vágja le és tesztelje a kész tekercset. Használjon 100 négyzetcentiméteres szerszámot, vegyen öt mintát tekercsenként, és rögzítse a kondicionált súlyt ISO 3801 szerint.
  2. Méretstabilitás vizsgálata. Futtasson le három mosási ciklust 40 °C-on az ISO 6330 szabvány szerint, és tartsa a tömörített kötött kötést legfeljebb 5 százalékos hosszzsugorodásig.
  3. Mérje meg a nyúlást és a növekedést. Használja az ASTM D2594 szabványt az erőteljes sztreccskötésekhez és az ASTM D4964 szabványt az elasztomer szövetekhez, amelyek növekedése öt ciklus után legfeljebb 5 százalék.
  4. Ellenőrizze a nedvesség viselkedését. Futtassa az AATCC 195-öt vagy az ISO 13029-et, és rögzítse a felszívódás irányát, ami számít a 4 irányban sztreccses harisnyanadrágoknál, ahol a folyadék a derékpánt felé haladhat.
  5. Ellenőrizze a színtartósságot ott, ahol a ruha található. ISO 105-E04 izzadásra és ISO 105-E03 klórozott medencevízre 50 mg/l mennyiségben fürdőruhákon.
  6. Zárja le a referenciamintát, és vágás előtt színezékenként egy tekercset teszteljen vele.
BLACK QUICK DRY FABRIC HT1337 FEKETE GYORSSZÁRAZ SZÖVET HT1337 TELJESÍTMÉNY KÖTÖTT MATT ÉS SIMA HT045 Termék megtekintése →

A 150-190 g/m2-es sávban a gyorsszárító programok a legérzékenyebbek a súlyeltolódásra, mivel a GSM 6 százalékos növekedése csökkenti a párolgásra rendelkezésre álló felületet, és a száradási időt túllépi a hangcímkére nyomtatott állításokon.

Költség, hozam és az extra súly valós ára

Átalakítsa a GSM-et folyóméterenkénti kilogrammra, mielőtt alkudozna az árról: 160 cm-es hasznos szélességnél a 180 grammos 3,47 métert, a 260 grammos pedig 2,40 métert ad, így ugyanaz a leggings program 31 százalékkal kevesebb métert vásárol a nehezebb ruhából.

288
gramm futóméterenként 180 g/m2 és 160 cm-nél
3.47
méter kilogrammonként 180 gsm-nél
416
gramm futóméterenként 260 gsm és 160 cm-nél
2.40
méter kilogrammonként 260 gsm-nél
Mivel a hozam és a súly együtt mozog, a 10 százalékos súlyeltérés nagyjából 10 százalékkal változtatja meg a ruhaneműnként elfogyasztott métereket. A kész GSM sávot és a vizsgálati módszert írja be a beszerzési rendelésbe, és a ruhadarabonkénti költség ott marad, ahol az önköltségi íven szerepel.

Két beszerzési szokás védi az árrést. Először is kérjen GSM-adatokat a kész tekercsről ugyanabból a festéksorból, amelyet kap. Másodszor, egyszerre kell árazni futóméterenként és kilogrammonként, így az egy egység súlyeltolódása azonnal megjelenik a vágóasztal helyett.

Az utolsó GSM hívás kezdeményezése

A magasabb GSM mindig jobb teljesítményt jelent?

Nem. A 260 gsm-es reteszelés 10 százalékos elasztánnal megbukhat egy guggolásteszten, amelyet egy jól megépített 220 gsm-es retesz teljesít, mert az átlátszatlanság és a visszanyerés az öltéssűrűségtől, a fonalszámtól és az elasztántartalomtól éppúgy függ, mint a tömegtől. A súlyt a kategóriasávon belül ítélje meg, ne a sávok között.

Milyen GSM legyen egy futball- vagy rögbi mez?

Helyezze el a csapatmezeket 165 és 200 g/m2 között interlock vagy pique szerkezetbe. Ez a szalag elegendő sűrűséget biztosít a szublimációs nyomat tisztaságához sötét alapokon, és elegendő testet ahhoz, hogy elérje a 30 000 dörzsölést az ISO 12947-2 Martindale teszt alapján a váll és a hátlapon.

A 180 gsm vagy a 220 gsm jobb jóga leggingshez?

Használjon 220-260 gsm-t a teljes hosszúságú leggingsekhez 12-18 százalék elasztán mellett, ahol a guggolásbiztos átlátszatlanság megállja a helyét stúdióvilágítás mellett. A 180 gsm-es single jersey felsőkhöz és könnyebb rövid harisnyanadrágokhoz használható, de gyakran átlátszik, hacsak nem laminálják vagy kötötték nagyobb öltéssűrűséggel.

Mennyibe kerül egy 20 g/m2-es csereanyag-növekedés ruhadarabonként?

A 160 cm-es szélességnél 180 g/m2-ről 200 g/m-re haladva 3,47-ről 3,13 méterről esik a hozam kilogrammonként, körülbelül 10 százalékkal kevesebb méterrel, így változatlan kilogrammár mellett körülbelül 11 százalékkal nő a ruhadarabonkénti szövetfelhasználás.

A megbízható sorrend az első a szalag, a második a szerkezet, a harmadik az elasztán, a negyedik az ellenőrzés. Javítsa ki a sport GSM tartományát, válassza ki a kötött szerkezetet, amely eléri, hangolja a nyújtást és a fonalszámot a kézérzethez, majd erősítse meg a kész tekercs minden számát, mielőtt a tömeges megrendelés megjelenne.

Jellemző termékek